Registration & Warranty FAQ's

Co lze v žížalovníku pěstovat?


Veškeré okrasné nebo užitkové rostliny.
Je třeba přihnojovat?


Žížalovník® nepotřebuje žádné přidané hnojiva. Vše obstarají přírodní cestou žížaly,
Jaká zemina je vhodná do žížalovníku?


Žížaly mají nejraději klasickou zeminu bez uměle přidaných složek, všechny potřebné živiny vytvoří žížaly přirozenou cestou pro rostliny samy.
Kolik žížal je pro žížalovník třeba?


Dostatečný počet žížal od nás dostanete ke každému Žížalovníku® zdarma.
Mohu v žížalovníku pěstovat ovoce a zeleninu?


Ano. Vnitřní nátěr Žížalovníku® je ošetřen zdravotně nezávadným olejem. Žížalovník® je například skvělým místem pro pěstování jahod.
Co když je kompostovací nádoba plná?


Je-li je kompostovací nádoba naplněná, je potřeba odebrat již hotovou zeminu ze spodku nádoby, abychom uvolnili místo pro další odpad z kuchyně. Žížaly však zpracují i více než 0,5l biodpadu denně a nutnost uvolnění místa v kompostovací nádobě je z našich zkušeností maximálně 1 do roka.
Jak často je třeba měnit zeminu?


Pokud se budete starat řádně o žížaly, zeminu není třeba nikdy měnit ani hnojit.
Za jak dlouho žížaly biodpad zpracují?


Za 9 měsíců žížaly zpracují v Žížalovníku® až 180 litrů bioodpadu. Žížaly tedy zlikvidují i více než 0,5litrů bioodpadu denně.
Co s žížalovníkem v zimě?


Pokud jde o rostliny, tak záleží, které rostliny tam budete pěstovat. Co se tyče žížal, tak nepotřebuji žádnou speciální péči, v zimě je dobré občas zalít, aby žížaly neměli sucho.
Co je žížalí čaj?


Jinými slovy tekuté hnojivo. Pod žížalovníkem je miska která se po zalití žížalovníku naplní přírodním hnojivem, které můžete využít k hnojení dalších rostlin nebo ho nalít zpátka do žížalovníku.
Jaká zemina je vhodná do žížalovníku?


Žížaly mají nejraději klasickou zeminu bez uměle přidaných složek, všechny potřebné živiny vytvoří žížaly přirozenou cestou pro rostliny samy.
Jak často mohu házet biodpad do žížalovníku?


Omezeno pouze místem v Žížalovníku® určeným pro bioodpad. Žížaly dokáží zpracovat až 0,5l biodpadu denně. Náš Žížalovník® tedy zpracuje biodpad pro celou rodinu. Žížaly je však třeba krmit, tedy minimálně jednou za měsíc je třeba je bioodpadem nakrmit.
Potřebují žížaly nějakou zvláštní péči?


Žížaly nepotřebují žádnou zvláštní péči krom pravidelné potravy ve formě bioodpadu alespoň jednou za měsíc.